Ochrana před laserem

Ochranné brýle

Zvláště zranění očí jsou obvykle fatální a nenapravitelná. Přitom výrobní procesy je mnohdy nezbytné kontrolovat i vizuálně. Většina laserů používaných v průmyslu využívá vlnové délky mimo viditelné spektrum, na které lidské oko nereaguje svými přirozenými ochrannými mechanismy (mrkací reflex). Přitom k trvalému poškození zraku postačí expozice v trvání zlomku sekundy. Každá ochranná pomůcka může být účinná pouze tehdy, pokud se používá... to platí u brýlí zvlášť.

Ochranné brýle proti laserovému záření mohou mít vysoký stupeň ochrany, ale pokud budou znesnadňovat orientaci v prostoru, nebudou dobře sedět, budou se zamlžovat atp., je velice pravděpodobné, že se pracovníci jejich nošení budou vyhýbat. Z toho pak plynou bezpečnostní rizika. Vyvinout brýle bezpečné a zaroveň vhodné pro každodenní dlouhodobé nošení není úkol, kterého se může zhostit každý. LASREVISION využívá dlouhodobých zkušeností firmy Rupp-Hubrach s vývojem bezpečnostních skel a filtrů stejně jako bohatých zkušeností firmy UVEX s vývojem padnoucích a odolných sportovních brýlí.

Materiál vhodný pro ochranné brýle musí být mechanicky odolný, lehký a dostatečně průhledný ve viditelném spektru- jinak budou brýle nepříjemné na nošení. Při tom ochranné sklo brýlí zároveň musí bezpečně odfiltrovat záření vysoké intenzity a určitých vlnových délkách - o vlnových délkách laseru. To je zvlášť náročný úkol na pracovištích, kde se najednou provozuje více typů laserů - různé vlnové délky - jako je tomu ve výzkumných a vývojových laboratořích.

LASERVISION vyrábí brýle pro každý účel, každý typ laseru, dokonce je firma schopna vyrobit i zakázová skla pro speciální kombinaci vlnových délek. Všechny brýle LASERVISION splňují přísné normy EN 207/EN208.

Kombinací různých typů obrouček filtrů a doplňků vzniká široká nabídka  brýlí LASERVISION.

Kompletní portfolio produktů laserové ochrany laservision naleznete zde.

Nabízíme:

  • ochranné brýle,
  • ochranné segmenty (pro integraci do stanic),
  • mobilní zástěny,
  • další ochranné pomůcky.