Robotika

O společnosti Universal robots

Výhody, které mění pravidla

Roboti UR přinášejí skutečně ohromující výhody. Níže najdete pět nejvýznamnějších z nich – díky nim mění roboti UR pravidla hry v robotických technologiích.

 

 Jednoduché programování

 Patentovaná technologie s 3D vizualizací umožňuje robota nastavit a zprovoznit i uživatelům bez předchozích zkušeností s programováním. Jednoduše přemístěte rameno robota na požadované místo nebo stiskněte kurzorová tlačítka na intuitivním dotykovém tabletu.

Rychlé nastavení

Společnost Universal Robots způsobila revoluci v oblasti nastavování robotů a zkrátila dobu potřebnou ke zprovoznění robotické instalace z týdnů na pouhé hodiny. Podle informací získaných od zákazníků činí průměrná doba potřebná k zprovoznění robota pouhý půlden. I pro nezkušeného uživatele je vybalení, montáž a naprogramování prvního jednoduchého úkonu otázkou pouhé hodiny.

Flexibilita při změnách

Nenechte se omezovat jednoúčelovými roboty. Robotická ramena Universal Robots jsou velmi lehká, prostorově úsporná a lze je snadným způsobem překonfigurovat pro různé aplikace bez nutnosti zásahů do produkčního uspořádání. Překonfigurování robota na nový výrobní proces je snadné a rychlé a poskytuje vám možnost automatizovat prakticky jakýkoliv manuální úkon včetně malosériové nebo často se měnící produkce. Pro opakující se úkony je robot schopen používat dříve vytvořené programy.

Kooperativní a bezpeční roboti

Nyní můžete nahradit lidské pracovníky ve špinavém prostředí nebo při nebezpečných nebo jednotvárných operacích, a snížit tím míru úrazovosti vyplývající z nehod nebo námahy při opakovaných pohybech. Po celém světě pracuje osmdesát procent z tisíců instalovaných robotů UR bez ochranných bariér (po posouzení rizik) hned vedle lidských pracovníků. Bezpečnostní systémy našich robotů byly schváleny a certifikovány asociací TÜV (Technické kontrolní sdružení; německá asociace pro provádění technických inspekcí).

Nejrychlejší návratnost investic v průmyslu robotů

Společnost Universal Robots vám poskytne výhody pokročilé robotické automatizace bez obvyklých dodatečných nákladů souvisejících s programováním a nastavováním nebo vytvářením chráněných manipulačních zón. Konečně je robotizace dostupná i pro malé a střední podniky.